טיפים לבחירת מקצוע הלימוד באקדמיה

ההחלטה מה ללמוד בתואר הראשון יכולה להיות החלטה לא פשוטה בכלל. יש כל כך הרבה תחומים ולא בטוח בכלל שיודעים מה רוצים לעשות בחיים ובעצם- איך אפשר להחליט בגיל 22 מה אנחנו רוצים לעשות כשנהיה גדולים ?

ובכן, קודם כל- כדאי להרגיע לחץ.

תואר ראשון הוא אמנם חשוב מאד, אבל הוא רק תחילת הדרך. בפועל, במקרים רבים, אחרי התואר הראשון יהיה צורך לעשות קורסים שונים והכשרות שונות, מה שאומר שתמיד אפשר יהיה לשנות תחום. אנשים רבים אינם עובדים כלל בתחום שאותו הם למדו בתואר הראשון, אחרים משנים תחום לימודים בתואר השני ואנשים רבים דווקא מגלים שהבחירה שעשו בתחילת שנות העשרים שלהם הייתה הבחירה הנכונה ביותר עבורם וממשיכים להעמיק ולהתמקצע לכל אורך החיים באותו התחום.

בין אם תחום ההתחמות שאותו בחרתם בתואר הראשון ילווה אתכם לאורך החיים ובין אם לא- זיכרו, תואר ראשון הוא חשוב, הוא חיוני והוא מהווה את הבסיס הבלתי מעורער לקריירה כולה- מה שאומר שממש לא כדאי לוותר עליו.

אם אתם מתלבטים ולא יודעים איזה כיוון כדאי לכם לבחור, ייעוץ לימודים לתואר ראשון יוכל לסייע לכם משמעותית בתהליך.

הנחייה וסיוע בבחירת תחום הלימוד

ייעוץ לימודים לתואר ראשון ניתן לקבל במקומות שונים כאשר בעוד שבמוסדות הלימוד ישנם יועצים שמסבירים לעומק על הפקולטות ומסלולי הלימוד השונים ישנם גם מרכזים מקצועיים שעוסקים באבחון וייעוץ באופן מקצועי וממוקד יותר.

אם תחליטו לפנות למרכז מקצועי כזה תוכלו לקבל ייעוץ לימודים לתואר ראשון ברמה מאד מקצועית. הייעוץ מורכב בדרך כלל משיחה עם איש מקצוע במסגרתה הוא מבצע אבחון אישיות מעמיק שבמסגרתו הוא מבין מה הן נטיות הלב של המאובחן, מה מעניין ומה מושך אותו ואילו תכונות אופי יש בו. בנוסף, במסגרת הייעוץ נערכות בחינות פסיכוטכניות שמטרתן לזהות כישורים ונקודות חוזק. על בסיס המידע שנאסף לאורך התהליך תתקבלנה תוצאות שבהן יגידו לכם אילו תחומים מתאימים לכם ומה כדאי לכם ללמוד.

אבחונים כאלה עולים בדרך כלל כסף, אבל ההשקעה בהחלט שווה. אם אתם רוצים לחסוך את העלויות יש כמה טיפים שיסיעו לכם לבחור את תחום ההתמחות גם מבלי להשקיע כספים לטובת העניין. ראשית, ברחבי הרשת ניתן למצוא שאלונים שונים שמסייעים לקבל הכוונה אודות תחומים מתאימים. זה לא מדע מדוייק, אבל הם בהחלט יכולים לתת כיוון טוב.

בנוסף לשאלונים הללו, כדאי לקחת דף ועט ולעשות רשימה של כל הכשרונות שמוכרים לכם אצלכם. לכו אחורה בזמן והיזכרו בחוויות שונות שעברתם בחיים, חישבו על בית הספר, על הסביבה החברתית שלכם ועל כל הגורמים השונים בחיים ונסו להבין במה אתם טובים. האם אתם טובים בלצייר או לכתוב או שמחשבים זה תחום חזק אצלכם? אולי אתם טובים מאד בלדבר מול קהל או שאתם יודעים שאם צריך לשכנע מישהו לעשות משהו- אתם הכתובת לפנות אליה.

רשימה כזו תסייע לכם לעשות סדר בראש. לאחר ביצוע הרשימה סיקרו את מסלולי הלימוד השונים ובצעו סנכרון בין תכני הלימוד ודרישות המקצוע לבין הכישורים שלכם, במידה ותהיה התאמה ולו חלקית- דעו שמצאת נקודת התחלה.

לא מפסיקים לבדוק את לוח השידורים מספר טיפים שיעזרו לכם להתרכז בלימודים באופן יעיל

לא מפסיקים לבדוק את לוח השידורים? מספר טיפים שיעזרו להתרכז בלימודים היטב

יש לכם השנה בחינות בגרות ואתם רוצים לעבור אותן בהצלחה, אבל בלי להפסיד את התוכניות האהובות עליכם? יש כמה וכמה פתרונות שיוכלו לעזור לכם לעשות זאת ללא הרבה בעיות. לוח שידורים בטלוויזיה בנוי כך שרבות מהתוכניות משודרות בשידורים חוזרים ומדובר בהרבה מקרים על תוכניות הפריים טיים כמו מאסטר שף, בית ספר למוסיקה, דה ווייס וכדומה. בנוסף תוכלו לצפות בתוכניות בזמן החופשי שלכם במידה ויש לכם ממיר היכול להקליט ולשמור תוכניות רצויות ואחרון חביב תוכלו להתחבר ל VOD וליהנות מאין ספור תוכניות וסרטים על פי הדרישה שלכם ולא על פי לוח השידורים הקבוע.

לוח שידורים בטלוויזיה – הצעה בלבד

לוח שידורים בטלוויזיה הינה המלצה לשעת ויום צפייה בלבד. כיום העולם עובר לחווית צפייה שונה לחלוטין שבה ללוח השידורים לא תהיה יותר הבכורה בכל הקשור לתכנון הצפייה העצמית של כל אחד ואחת מאיתנו. לוח השידורים כיום מתוכנן על פי מחקרים שנעשים והרגלי צפייה קיימים עקב השיטה הישנה של לוח שידורים כרונולוגי שאינו ניתן לשינוי. קביעת מועד השידור לתוכנית הופכת לא רלוונטית בעידן החדש. עם התקדמות הטכנולוגיה ושינוי שיטת הצפייה יכולים כל אחד ואחת לקבוע את לוח השידורים שלהם ולצפות בכל תוכנית (כמעט) בכל שעה שיחפצו. בעזרת הממיר החכם שיכול להקליט את התוכניות המבוקשות ולשמור אותם או בעזרת מכשיר ה VOD שמאפשר צפייה באין ספור תוכניות טלוויזיה וסרטים מתי שרוצים בכך. כך הפך לוח שידורים בטלוויזיה להצעה בלבד בכל הקשור לשעות השידור וימי השידור. לוח שידורים בטלוויזיה חשוב לפרסום התוכניות והסרטים השונים ככלי להעברת מידע בלבד ולא ככלי שכובל אתכם לימי או לשעות צפייה מתוכננים מראש.

אז איך תתרכזו בלימודים באופן יעיל?

הטכנולוגיות החדשות הללו כאילו ונוצרו עבור תלמידי התיכון המחוייבים לעמוד בבחינות הבגרות. בעזרת טכנולוגיות אלה תוכלו לבחור לצפות בתוכניות האהובות עליכם בשעות הרצויות לכם ולא לתת ללוח השידורים הקבוע בטלוויזיה לקבוע לכם את סדר היום. תוכלו להחליט לעשות אתנחתה בין הלימודים ולצפות בתוכנית קומית לחצי שעה או לחכות עד לאחר גמר הלימודים של אותו היום כדי לצפות בפרק מסידרה אהובה עליכם וכיוצא באלה.

הדרך הנכונה לעשות זאת

לוח שידורים בטלוויזיה נועד כדי שתדעו מה משדרים בכל יום ובכל שעה, אבל כפי שנאמר הטכנולוגיה מאפשרת לכם להחליט בעצמכם מתי ומה לראות. כדי לעשות זאת נכון סמנו לעצמכם את התוכניות האהובות עליכם מראש, כדי שתוכלו להזמין אותן בזמן שנוח לכם. את מרבית התוכניות המשודרות בכבלים תוכלו להקליט על גבי הממיר החכם שלכם ולצפות בהן בזמן שמתאים לכם. בעזרת מכשיר ה VOD תוכלו להזמין אין ספור תוכניות וסרטים שונים בכל זמן שתחפצו. כך גם תצליחו ללמוד וגם לצפות בתוכניות האהובות עליכם בלי להפסיד דבר.

טיפים להצלחה במבחנים

טיפים להצלחה במבחנים

 

ללמוד דרישות המורה במבחנים:

·        לפי שאלות שיעורי הבית שלו.

·        לפי אופי שאלות החזרה.

·        לפי הדגשים של המורה במהלך השיעור.

·        לפי אופן התלהבותו ויחסו של המורה לתכנים מסויימים או לדמויות מסוימות.

·        לפי הסיכום שהמורה כתב על הלוח או הכתיב לתלמידים.

·        לפי דרישה של המורה:

-         להבנה של מילים ומושגים.

-         לציטוטים מהכתוב.

-         לכתיבה בלשון יומיומית ברורה המשקפת הבנה.

 

בהצלחה!